Články autora


< návrat zpět

Strana:  1 ... « předchozí  17 18 19 20 21 22 23 24 25   další » ... 57

První tábor- tábor rodičů s dětmi na Přebudově

Poslední červnový týden 22.-29.6.2019 se na Táborové základně Pionýrské skupiny Nepomuk v Přebudově, uskutečnil první letošní tábor. Táborový klub P0 připravil tábor pro rodiče s dětmi na téma: Putování za zvířátky.Rozklikněte nadpis a čtěte dál....

Autor: MD  •  Vydáno: 30.6.2019 22:38  •  Přečteno: 1005x

P2 Brigáda na Přebudově

7. - 9.6 2019 byl termínem, kdy se pédvojka sešla na letošní předtáborovou brigádu. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, a tak nám nic nebránilo si v pátek nejprve užít do sytosti uvolňovacího večera, a v sobotu ráno jsme pak mohli odpočatí a svěží zasednout ke strojům. Čekalo nás spoustu práce, kterou jsme si více méně spravedlivě rozdělili a co je lepší, nakonec také z většiny splnili. Čekalo nás broušení a natírání zábradlí, oprava stolu a lavic u přístřešku, částečná oprava přístřešku za kuchyní, zamést střechu a vyčistit okapy, úklid listí a trávy, a také natírání. Spoustu natírání. Pokud to vydrží, můžete se všimnout, že máme krásně modře a růžově vymalované dětské toalety, že naši skřítci pomocníčci vybílili sklad a chodbu, ale nejvíce práce dalo našim juniorům odít stářím zažloutlé zdi a okna v jídelně do bílé a po sto letech vyprat kultovní oranžové závěsy. Když se nachýlilo k večeru, rozezněly se kytary a byl čas si doříct vše, co jsme přes den nestihli.**Jirka

Autor: MD  •  Vydáno: 9.6.2019 13:41  •  Přečteno: 741x

P5 ve Ždírecké ZOO

V sobotu 8.6.2019 uspořádala pionýrská skupina P5, při pionýrské skupině Nepomuk výlet do ZOO Ždírec. Na akci dorazilo deset účastníků, šest dospěláků a čtyři děti. V sobotu ráno jsme se dva dospěláci sešli v 8:45 hodin na hlavním nádraží v Plzni. Zde jsme si zakoupili jízdenku a šli čekat na nástupiště, než přijede vlak z nádraží Plzeň Jižní předměstí. V 9:08 hodin jsme vyrazili směr Ždírec. Cesta celkem utíkala a my v 9:45 hodin dorazili do Ždírce. Na hlavní silnici jsme se zorientovali a vyrazili do ZOO. Zde tu na nás již čekali další účastníci naší výpravy, kteří do Ždírce přijeli autem. U vchodu do ZOO jsme si prohlédli plán zoologické. Když jsme se otočili, tak na nás koukala pavučina se dvěma pavouky. Pokračovali jsme dál po cestě, kde na nás čekal jelen. Zvířátka jsou vyrobena ze dřeva nebo železa. Najdete zde brouky, mouchy, ale i vodní zvířátka. Stojí to za výlet. Ve 13:15 hodin jsme vyrazili zpět. Naše putování skončilo v 13:50 hodin na hlavním nádraží v Plzni. Akce se povedla i počasí nám trochu přálo.** Miroslav Hejlík

Autor: MD  •  Vydáno: 8.6.2019 10:50  •  Přečteno: 604x

Poslední volná místa na našich táborech

rozklikněte nadpis článku

Autor: MD  •  Vydáno: 2.6.2019 13:00  •  Přečteno: 1514x

P5 - Výlet do Prahy

V sobotu 25.5.2019 uspořádala pionýrský klub P5, při pionýrské skupině Nepomuk výlet do Prahy – staré město. Rozklikněte nadpis*MH

Autor: MD  •  Vydáno: 25.5.2019 0:02  •  Přečteno: 663x

P3 - Sraz na Přebudově

Letos opět vyšel sraz na Nepomuckou pouť, tak jsme na Přebudově byli jen dva dny 17.-18.5.2019. Jako tradičně jsme hráli spoustu her - seznamovací s novými instruktorkami a hry důvěry pro upevnění kolektivu. Nechyběl ani tradiční Macháček - kde prohrávající musí například vést první celotáborovou rozcvičku nebo zorganizovat skvělé křtění. Dávali jsme dohromady program našeho šmoulího tábora a rozdělili si oddíly. V sobotu jsme čistili studánku, shrabali listí za kuchyní, uklidili tábor a jeli si užívat Nepomuckou pouť.*M.Brejchová

Autor: MD  •  Vydáno: 18.5.2019 22:14  •  Přečteno: 685x

101.Dračí olympíjské hry Přebudov

Před sto lety se v daleké Elfenorii konaly jubilejní, sté, Dračí olympijské hry. Od té doby se něco draků narodilo, vystřídali se i Dračí strážci a konečně letos přišel velký okamžik, kdy se načala druhá stovka. Pro letošní DOH byl vybrán Přebudov o víkendu 10.-12.5.2019Prý zde funguje dobře Dračí škola a vůbec se tady pro draky dělá první poslední.Rozklikni nadpis a čti*Mejla

Autor: MD  •  Vydáno: 12.5.2019 8:52  •  Přečteno: 719x

Opět se máme čím CHLUBIT

Naše pionýrské oddíly Pusík a Knoflíci, zaměřené na výtvarnou činnost opět dokázaly, že pohár předsedy vlády ČR, který obdržely v únoru jim patří zaslouženě. Po dvou měsících se nám vrátilo naše tvoření z republikového finále výtvarné činnosti Pionýrského Sedmikvítku, které se uskutečnilo v Holešově. Námětem letošního ročníku bylo "Místo, které máme rádi". Do soutěže jsme odeslali deset našich výrobků a získali jsme dvě první a dvě druhá místa z celkového počtu 300 výtvarných prací. Úspěšní byli ježkové, les Obora, tučňáci v ZOO, koupaliště. I ostatní naše výtvory se zřejmě také líbily. Chlubíme se jak máme šikovné děti v oddílech a také šikovné vedoucí Alenu a Moniku. Po rozkliknutí nadpisu se podívejte na foto.*MD

Autor: MD  •  Vydáno: 9.5.2019 9:51  •  Přečteno: 743x

P2- Cyklo okolo Plánice

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali opět po roce posílit naše svalíky na cyklovíkendu 3.-5.5.2019. Protentokrát jsme zvolili lokalitu bližší Nepomuku a to Újezd u Plánice, kde jsme byli ubytováni na jedné z pionýrských základen. Zázemí bylo příjemné a dostačující, počasí už bylo o něco horší. V sobotu jsme vyjeli na dvacetikilometrový, nenáročný okruh zakončený bezvadným obídkem v plánické restauraci. Delší posezení se nám vymstilo smrští dešťových kapek až dokonce krupek v dojezdových třech kilometrech našeho výletu. Vše spravila teplá sprcha a horký čaj na základně. V neděli jsme také protáhli kosti na klidném okruhu s vícero převýšením. I přes chladné a deštivé počasí jsme si víkend moc užili a příští rok vyrazíme jistě zas a možná vyzkoušíme znovu jiné místo, abychom rozšířili své cyklistické obzory.*LB

Autor: MD  •  Vydáno: 5.5.2019 0:02  •  Přečteno: 732x

P3 Májka na Přebudově

Na letošní májce 30.4.-1.5.2019 se nás sešlo 20 vedoucích, abychom společně oslavili filipojakubskou noc, úpálili nějakou tu čarodějnici a uchránili májku před odcizením.Nazdobili jsme a postavili májku, zpívali jsme oblíbené písně za doprovodu kytary a připravovali program pro děti na tábor. Májka se nesla nejen v duchu tradičním, ale také organizačním, abychom se dobře připravili na nadcházející tábor.*M.Brejchová

Autor: MD  •  Vydáno: 1.5.2019 22:18  •  Přečteno: 672x

Babety, stavění máje a korálkování

Tradiční akce u naší klubovny, kdy jde hlavně o to se sejít, zahrát si, opéci buřty a letos jsme ještě TVOŘILI. Každý Babeťák, který sázel stromky dostal korálek, tak v tento den si mohl vyrobit náramek. Všem se to moc dařilo.*MS

Autor: MD  •  Vydáno: 30.4.2019 12:14  •  Přečteno: 548x

Babety sázejí stromky letos už po třetí.

Pro velký úspěch proběhlo sázení č.3. Opět byla hojná účast a když to podtrhneme, zasázeli jsme přes 600 stromků. Bylo to i skvěle načasováno. Za pár dnů přišlo poměrně hodně srážek, tak se snad stromkům bude dařit. Zbývá jen poděkovat za příkladný přístup k přírodě.*MS

Autor: MD  •  Vydáno: 28.4.2019 12:12  •  Přečteno: 695x

Pusíkovské čarodějnice

Ve středu 27.4.2019 se uskutečnil slet čarodějnic na dvorku naší klubovny. Bylo představení čarodějnic a řada náročných úkolů. Pohár nejšikovnější čarodějnice získala Eliška Š.

Autor: MD  •  Vydáno: 27.4.2019 9:37  •  Přečteno: 552x

Velikokonoční florbal v Blovicích

Letos opět v Blovicích na Velikonočním turnaji. Tým byl super, střídali jsme klučičí čtyřku s dívčí, která se nenechala zahanbit. Jako odměna byla energie z místní pekárny. Jen smůla, dostali jsme se k nejtěžším soupeřům.Získali jsme krásné 5.místo. Po rozkliknutí výsledky nadpisu.**MS

Autor: MD  •  Vydáno: 19.4.2019 12:07  •  Přečteno: 1059x

Velikonoční pozdrav od Pusíkovců

Jaru a velikonocům se věnovaly naše výtvarné oddíly Pusík a Knoflíci již od března a děti vytvořily moc hezké výrobky. Vznikla rovněž pěkná jarní výstavka, která byla součástí Jarní výtvarné dílny. Přejeme všem pohodové jarní prázdniny a Velikonoce.

Autor: MD  •  Vydáno: 17.4.2019 23:33  •  Přečteno: 628x

Strana:  1 ... « předchozí  17 18 19 20 21 22 23 24 25   další » ... 57

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně. celý článek

Pozvánky

img img img img

Tábory 2026

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2026 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku, které jsou na facebooku Pionyr Nepomuk.

Info

Skupinovým vedoucím je po Radě od 24.9.2024 znovu Ing. Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008031c.jpg další fotky z historie